Gry komputerowe

Co dalej z przygodówkami od City?

Rzeszowski oddział City Interactive w ciągu kilku ostatnich lat prężnie działał tworząc klasyczne przygodówki point’n’click w dwóch seriach – „Art of Murder” i „Chronicles of Mystery”. Postanowiłem sprawdzić czy i kiedy możemy spodziewać się kolejnych odsłon tych gier. No i już wiem.

Dla miłośników przygodówek mam kilka informacji – dwie dobre, złą oraz jedną obietnicę. Zacznę od dobrych. Otóż jeszcze w tym roku ukażą się dwie gry wykorzystujące stworzone w Rzeszowie marki.

Tytuł „Chronicles of Mystery: Legenda świętego skarbu” od dłuższego czasu można znaleźć w planie wydawniczym City. Wcielimy się w niej w zupełnie nową bohaterkę, Chelsea Connor, dziennikarkę starającą się rozwiązać zagadkę śmierci swojego ojca. W trakcie prywatnego śledztwa prowadzonego w takich miejscach jak Aleksandria i Złote Miasto, dziewczyna natrafi na ślad skarbca, który może otworzyć tylko przy pomocy pewnego starożytnego naszyjnika. W przeciwieństwie do poprzednich odsłon serii, „Legenda świętego skarbu” będzie produkcją typu hidden object i polegać ma na wyszukiwaniu przedmiotów w zagraconych sceneriach. Wielu pewnie zacznie jęczeć, że to żadna pełnoprawna przygodówka, jednak ja już jakiś czas temu przekonałem się do tych gier. Odpowiednio skonstruowane pozwalają opowiedzieć ciekawą (choć raczej prostą) historię a wyzwania zapewniają miłe chwile umysłowego relaksu przy wytężaniu wzroku i szukaniu drobnych szczególików. Gra powinna trafić do sklepów jeszcze w tym roku.

Z kolei najnowsza odsłona przygód agentki FBI Nicole Bonnet pojawi się w sklepach już w październiku w cenie 20 złotych i będzie nosiła tytuł „Art of Murder: Tajne akta”. Również będzie to produkcja z gatunku hidden object. Nicole zmierzy się w niej z meksykańskim kartelem narkotykowym, który zamordował jednego z agentów agencji i porwał współpracującego z nim specjalistę. Pierwsze obrazki z lokacji jakie widziałem wyglądały dość zróżnicowanie – wzrok będziemy wytężać zarówno w ciemnych piwnicach, jak i kolorowych sceneriach latynoskich.

Obie gry powstają w rzeszowskim oddziale City i… będą to ostatnie przygodówki jakie w najbliższym czasie zakoduje ta ekipa. Nowym wyzwaniem nad którym – jak dowiedziałem się nieoficjalnie – zespół już pracuje, jest drugie DLC do strzelanki „Sniper”. Doświadczenie to ma przygotować rzeszowian do zajęcia się zupełnie nową grą, którą moje źródło określiło jako „tytuł z gatunku szeroko pojętych gier akcji”. Ciekawe co z tego wyjdzie i z całego serca życzę by nie coś w rodzaju „Niny: Kronik agenta” – ostatniej próby zmierzenia się tego zespołu (jeszcze pod szyldem Detalionu) z gatunkiem innym niż przygodówki.

Na koniec jeszcze deklaracja mojego źródła: „Nie znaczy to jednak, że porzucamy ten gatunek [przygodówki]. Raczej robimy przerwę na odpoczynek i zebranie nowych pomysłów. Chcemy mieć pewność, że gdy wrócimy do tego gatunku to będziemy w stanie zrobić coś naprawdę dobrego”. Trzymam za słowo.

PS. W zaprzyjaźniony serwisie Adventure Zone można natomiast przeczytać, że City wyda w Polsce bardzo udane „Black Mirror II” – premiera w październiku w cenie ośmiu dyszek.

Zwykły wpis