O mnie

Nie będę zapewniał, że mój blog będzie wyłącznie o grach, w końcu nigdy nie wiadomo co ślina na język przyniesie, a palce potem przeniosą na klawisze.

Swoje pisanie rozpocząłem w amatorskim magazynie internetowym SS-NG skupiającym fanów pewnego nieistniejącego już wtedy czasopisma o grach. Pierwsze teksty w druku publikowałem w dwóch reaktywacjach Świata Gier Komputerowych (Nowym Świecie Gier Komputerowych oraz ŚGK – Wydanie Specjalne). Po kilku tekstach do CD-Action przyszedł bardzo długi i pełny w nowe doświadczenia okres pisania do Clicka, którego ostatecznie współredagowałem aż do czasu zawieszenia tytułu. Pojedyncze teksty publikowałem na Gry-Online.pl, a przez około rok recenzowałem gry w tygodniku Przekrój. Od lutego 2011 r. byłem również zastępcą redaktora prowadzącego magazynu o grach konsolowych Playbox. Przez cały ten czas pozostawałem współpracownikiem CD-Action, gdzie pisałem zarówno o grach przygodowych (mam ogromny sentyment do tego gatunku), strategiach, a od czasu do czasu również grach RPG oraz akcji.

Inną stroną mojego pismactwa był chociażby wrocławski portal Punkt Informacji Kulturalnej. Kolejnym projektem, który miałem też przyjemność współtworzyć, był PIK UP! – bezpłatny wrocławski magazyn trendów kulturalnych. Sporo osobistej satysfakcji sprawiała mi natomiast współpraca ze świdnickim oddziałem Polskiego Towarzystwa Dysleksji.

Zupełnie nowym rozdziałem mojej przygody z grami była praca w firmach Techland i Tequila Games.

Obecnie zajmuję stanowisko Content Marketing Managera w firmie ZMorph, która zajmuje się produkcją drukarek 3D. Prowadzę również własną firmę specjalizującą się w Public Relations i marketingu gier.

W sprawach ewentualnej współpracy zapraszam do kontaktu przez LinkedIn.

Marcin Traczyk
emter/martin