Gry komputerowe

Przygodówki na E3 – krótki przegląd

W poprzednim wpisie narzekałem, że na E3 brakuje mi nowych gier, tymczasem oprócz powstawania nowej odsłony serii „Silent Hill”, w Los Angeles poinformowano  o pracach nad kontynuacją przygodówki „Black Mirror”. I chociaż gry adventure nie były zbyt obficie reprezentowane na targach, to gdy spojrzeć na jakoś pokazanych tytułów – jest naprawdę nieźle.

Premiera angielskojęzycznej wersji „Black Mirror II” miała miejsce w kwietniu, podczas gdy wersja na rynek niemiecki wypuszczona została jeszcze w roku ubiegłym (wciąż żaden wydawca nie zdecydował się na rozpowszechnianie gry w Polsce). Zapowiedziana w trakcie E3 „Black Mirror III” będzie bezpośrednią kontynuacją wydarzeń z dwójki o której więcej będzie można przeczytać w mojej recenzji w najbliższym CD-Action. Głównym bohaterem ponownie będzie młody student o imieniu Darren. Budzi się on zdezorientowany i pozbawiony pamięci wśród ciemnego lasu, chwilę potem aresztuje go policja. Po kilku tygodniach odsiadki młodzian wychodzi na wolność i rozpoczyna śledztwo mające mu wyjaśnić kim jest, co działo się z nim w ostatnich miesiącach oraz skąd wzięły się dziwne wizje, które go nawiedzają.

Akcja gry znów toczyć się będzie wokół zamku Black Mirror i miejscowości Willow Creek, co znaczy że ponownie odwiedzimy znajome lokacje – twórcy obiecują w sumie ponad 60 scenerii. Gra będzie oczywiście tradycyjnym point’n’clickiem z grafiką łączącą dwuwymiarowe tła z trójwymiarowymi modelami postaci. Premiera przewidziana jest na 5 listopada, jednak póki co mowa jest wyłącznie o wersji niemieckojęzycznej – na inne poczekamy zapewne kilka dodatkowych miesięcy.

Na E3 LucasArts zaprezentowało też zwiastun nowej wersji wydanej w 1991 roku drugiej części „Monkey Island” – „Monkey Island 2: Special Edition”. Bardzo podoba mi się ta inicjatywa, zwłaszcza że remasterowana wersja pierwszej części bardzo przypadła mi do gustu – nowa grafika prezentowała się naprawdę ładnie, w każdej chwili można też było przełączyć się na „starą” wersję gry (podobnie będzie i teraz). Premiera „Monkey Island 2: Special Edition” już 7 lipca, tymczasem na stronie gry zobaczyć można screeny na których wyraźnie widać jak pod względem wizualnym prezentować będzie się gra – fabuła i zagadki oczywiście pozostają bez zmian.

Trzecim interesującym tytułem jest „Puzzle Agent”, nowa gra odcinkowa od Telltale Games, twórców m.in. epizodycznych gier „Sam & Max”, czy „Tales of Monkey Island”. Przygodówka powstaje pod okiem rysownika i twórcy animacji Grahama Annable, który przenosi w świat wirtualny stworzony przez siebie świat. Jako agent specjalnej jednostki FBI trafimy do niewielkiego miasteczka Skoggins, którego mieszkańcy, oprócz skrywania mrocznych tajemnic, cierpią na dziwną przypadłość – wciąż rozwiązują jakieś łamigłówki. Opowieść wzorowana jest na twórczości filmowej braci Cohen, szczególnie na „Fargo” (śnieg, tajemnica, przedziwne postaci), przeplotą ją natomiast wyzwania logiczne. Projekt ten zapowiada się naprawdę ambitnie, przypomina nieco gry niezależne. Od powodzenia pierwszego odcinka serii Telltale uzależnia ewentualne powstanie kolejnych.

Odwołania do „Odysei Kosmicznej” w tym zwiastunie są naprawdę rewelacyjne 🙂

Zwykły wpis