Gry komputerowe

Są pierwsze obrazki z „Shoguna 2”. I co? I fajnie…

E3 trwają w najlepsze, sieć zalewają kolejne informacje, screeny, trailery i gameplaye z najbardziej wyczekiwanych gier – bo nowo ogłoszonych tytułów w tym roku jakoś (póki co) próżno szukać. Wszystko przeglądam i o ciekawszych postaram się kilka słów napisać. Na tapetę na pewno wezmę polskie „Bulletstorm”, na początek jednak przyjrzę się pierwszym obrazkom z „Shogun 2: Total War”.

Wyglądają one naprawdę pięknie, jednocześnie przełamując tradycję serii, wedle której na pierwsze grafiki z samej gry musieliśmy czekać bardzo długo. Tym razem jest inaczej, bo już pierwsze screeny prezentują (wyretuszowaną, ale jednak) faktyczną rozgrywkę. Obrazek z bitwy rozgrywanej nocą zrobił na mnie ogromne wrażenie i cieszę się, że taka możliwość po kilku latach nieobecności w najnowszym „Total War” powróci.

Na drugim z trzech screenów widać dziwne, japońskie statki a tym samym zapowiedź bitew morskich w wydaniu „Shoguna 2”. Okręty napędzane będą siłą wioseł a tym samym nieistotne stanie się zważanie na kierunki wiatru, starcia zaś toczyć się będą bliżej wybrzeży, bo i Japończycy daleko od swoich brzegów w tym XVI wieku się nie zapuszczali.

„Shogun 2” zapowiada się nie tylko ładnie, ale też ciekawie. Wedle pierwszych zapowiedzi twórców znajdzie się w grze nieco więcej nowości niż – tradycyjnie napisana od nowa – sztuczna inteligencja przestrzegająca zasad „Sztuki wojny” Sun Tzu. Pojawić się mają bardziej rozbudowane elementy erpegowe z rozwijaniem naszej głównej postaci na czele, zmienią się oblężenia zamków (choć nie do końca wiadomo w jaki sposób, Creative Assembly deklaruje, że będą one wiernie odtwarzać to jak w rzeczywistości przebiegało podbijanie charakterystycznych japońskich pagod) w rozgrywce wieloosobowej pojawią się natomiast nowe tryby nastawione na kooperację graczy.

Chociaż do sequelu „Shoguna” wciąż jestem nastawiony sceptycznie, to pierwsze informacje o grze wyglądają nad wyraz obiecująco. Poniżej również teaser gry, w którym na szczęście nie występuje już starszy pan i menu jego knajpy, choć trzeba mu oddać że nabaział grze naprawdę ładne logo.

Zwykły wpis