Film, Gry komputerowe, Gry konsolowe

„Defiance” czyli MMOTV

Zaintrygował mnie filmik wyjaśniający ideę „Defiance” – serialu telewizyjnego oraz gry MMO produkowanych wspólnie przez SyFy (w Polsce działającą pod nazwą SciFi) oraz Trion Worlds.

Wyjaśnienia te, chociaż dość ogólnikowe, pokazują projekt nie tylko ambitny, ale przede wszystkim ciekawy. Serial i gra mają ze sobą współistnieć i wzajemnie przenikać. Wydarzenia z telewizji wpływające na kształt świata wirtualnego wydają się proste do wprowadzenia w życie – wystarczy, że programiści odpowiednio wcześnie dostaną scenariusze kolejnych odcinków. Bardziej ciekawi mnie, w jaki sposób gra wpływać będzie na serial i jak duży owy wpływ będzie.

Szefowie SyFy celują w sukces na miarę nowej wersji „Battlestar Galactica” sprzed kilku lat – przydałby im się, bo ostatnie produkcje stacji takie jak „Caprica” czy „Stargate: Universe” stały na dużo niższym poziomie i nie utrzymywały się długo na antenie. Dla stacji sukcesem będzie jednak samo przyciągnięcie widzów i utrzymanie ich przez kilka sezonów, nawet jeśli „Defiance” będzie tylko serialem science fiction opowiadającym o tym, jak ludzie próbują znaleźć wspólny język z kosmitami, który rozbili się na Ziemi i wywołali poważne zmiany w środowisku naturalnym planety. Ciężar zrealizowania deklarowanej w filmiku wizji spoczywa głównie po stronie Trion Worlds, która równolegle pracuje także nad sieciowym RTS-em „End of Nations”. O tym czy ekipie tej uda się stworzyć wirtualny świat, w którym gracze będą chcieli sobie postrzelać po obejrzeniu kolejnego odcinka „Defiance” (i odwrotnie – najpierw postrzelać, a potem siąść przed telewizorem) mamy się przekonać w kwietniu 2013 roku.

Zwykły wpis