Inne, Mobilne

Kulisy „Earthcore: Shattered Elements”

Praca przy cyfrowej karciance „Earthcore: Shattered Elements” pochłania ostatnio cały mój czas, ale niesie też sporo satysfakcji, m.in. za sprawą materiałów promocyjnych jakie udaje mi się realizować na jej temat.

Niedawno na oficjalnych kanałach „Earthcore’a” opublikowałem ostatni, piąty odcinek serii dokumentalnej opowiadającej o pracach nad grą. Realizacja tych filmów była sporym wyzwaniem o którym warto wspomnieć w kilku słowach.

Najpierw musieliśmy zaplanować tematy i przekonać wszystkich do udzielenia wywiadów, następnie zrealizować je w bardzo krótkim czasie, w rezultacie czego nagrywaliśmy po pięć wywiadów dziennie. Najwięcej pracy pochłonęła jednak post produkcja – selekcja materiału, układanie go w logiczną całość w odcinkach (w międzyczasie zdecydowaliśmy się zmienić ich kolejność), montaż, animacje i efekty, wreszcie poprawki, poprawki, poprawki.  W sumie prace trwały prawie 3 miesiące a finalny materiał nie powstałby gdyby nie Bartosz Kościelniak (realizacja, montaż) oraz Michał Makowski (animacje, gameplay, montaż).

Nie mam jednak wątpliwości, że było warto, bo efekt – nawet jeśli nie idealny i wymagał wielu kompromisów – jest bardzo zadowalający. Zachęcam do zajrzenia za kulisy „Earthcore: Shattered Elements”, a sama gra już za około miesiąc będzie dostępna na AppStorze!

Zwykły wpis