Gry komputerowe

Jeśli twój głos brzmi jak z horroru, to czeka cię wielka sława

Może nie od razu wielka, ale możliwość użyczenia głosu do polskiej wersji gry, to zawsze jakiś początek. Przyjaciele z Adventure Zone poprosili mnie o napisanie kilku słów o organizowanym przez nich konkursie – no to piszę.

Wystarczy własnymi siłami nagrać kilka próbek wypowiedzi, które następnie należy przesłać na odpowiedni adres mailowy. Dwójka najlepszych – kobieta i mężczyzna – otrzymają zaproszenie na nagranie linii dialogowych do polskiej wersji językowej przygodówki „Dark Fall: Lost Souls”, która wkrótce ukaże się nakładem firmy IQ Publishing w ramach ich The Adventure Collection. I chociaż pisanie o tym, że serię tą uważam za naprawdę świetną inicjatywę, dzięki której do naszego kraju trafia sporo ciekawych gier adventure może zostać uznane za lizusostwo, to… ja po prostu tak uważam.

„Dark Fall: Lost Souls” miałem okazję zrecenzować w wersji angielskiej do CD-Action 4/2010, gdzie grze wystawiłem notę 6/10. Wystrzegając się zbytniej megalomanii przytoczę tylko krótki cytat z siebie: Jeśli zdecydujesz się na zakup „Lost Souls”, to bądź pewien, że zapewni ci ona kilka godzin mocnego wytężania mózgu nad skomplikowanymi zagadkami oraz sporą dawkę adrenaliny i ciarek na plecach. Paradoksalnie, wśród wad gry wskazałem tragiczne głosy postaci – dwójka szczęśliwców będzie teraz miała okazję to zmienić.

Więcej o konkursie tutaj.

Zwykły wpis