Gry komputerowe

Szepcząca opowiastka z pewnej krainy

Odpaliłem dzisiaj „The Whispered World”, które pod koniec miesiąca trafi do polskich sklepów nakładem City Interactive. Pierwsze wrażenia jak najbardziej pozytywne – lokacje są przepiękne a baśniowa opowieść rozwija się całkiem ciekawie. Póki co nie będę natomiast wyrokował o poziomie zagadek.

Gra ukaże się w polskiej wersji kinowej. Mam mieszane odczucia słysząc dziwacznie infantylny angielski głos głównego bohatera, smutnego klauna Sadwicka, w rodzimych podpisach znalazłem też kilka nieścisłości z wypowiadanymi tekstami. Nie zmienia to jednak faktu, że dialogi oraz komentarze kierowanej postaci mogą być bardzo silną stroną „The Whispered World” czego przykład poniżej, w formie opowiastki obrazkowej.

„The Whispered World” od pewnego czasu dostępna jest w wersji niemiecko- i angielskojęzycznej, polska premiera nastąpi natomiast 27 sierpnia. Gra będzie kosztowała 49,99 zł, czyli około trzy razy mniej niż w zagranicznych sklepach i dystrybucji cyfrowej. Czasem naprawdę warto poczekać aż niektóre tytuły trafią pod strzechy rodzimych sprzedawców!

Zwykły wpis