Gry komputerowe

Pierwszy screen ze „Stronghold 3”

Za ten tytuł google pokocha mojego bloga! Kilka dni temu pojechałem do Londynu by w niewielkiej salce na poddaszu kamienicy o wdzięcznej nazwie Shakespeare House obejrzeć pierwsze działające fragmenty kontynuacji wydanego w 2001 roku „Strongholda”.

Wygląda na to, że po prawie dziesięciu latach od premiery strategia łącząca ze sobą ekonomię w postaci budowy średniowiecznych zamków z ich obroną i obleganiem, doczeka się należnej kontynuacji – dotychczasowe bowiem dalekie były zarówno od doskonałości, jak i oczekiwań fanów.

Tym co mnie ucieszyło jest wygląd samej gry. W pełni trójwymiarowa grafika bardzo przypomina dwuwymiarowy oryginał. Twórcy zresztą sami przyznają że są pod sporym wrażeniem „Tropico 3”, które w nowoczesnej oprawie doskonale oddało klimat i grywalność pierwowzoru. W przeciwieństwie do strategii dyktatorskiej, „Stronghold 3” pełne będzie usprawnień i nowości w rozgrywce. Więcej na ich temat będzie można przeczytać w najnowszym CD-Action (w sklepach od 3 sierpnia), powyżej tymczasem prezentuję fragment pierwszego screena z gry.

Premiera „Stronghold 3” planowana jest na przełom marca i kwietnia 2011 roku.

Zwykły wpis