Gry komputerowe

Wakacyjny urodzaj przygód

Fani przygodówek nie mogą w te wakacje narzekać na brak nowych gier. Do sprzedaży trafił właśnie „Dracula 3: The Path of Dragon”, gra wydana w The Adventure Collection rozpoczyna prawdziwy wakacyjny wysyp gier adventure jaki czeka nas w najbliższych tygodniach.

W serii wydawniczej IQ Publishing jeszcze w tym tygodniu pojawi się bardzo dobra piąta część „Simon the Sorcerer”, w której młodociany czarodziej musi zmierzyć się z kosmitami. W sierpniu zaś do sprzedaży trafią kolejne trzy gry – wspominany już przeze mnie z racji pewnego konkursu „Dark Fall: Lost Souls”, lovecraftowski horror „Darkness Within 2” oraz futurystyczne „Goin’ Downtown” o którym – przyznaję – pierwsze słyszę. Gdyby nie fakt, że w część z powyższych gier już grałem, to poważnie musiałbym się zastanowić nad zrezygnowaniem z wszelkich letnich wyjazdów i poświęceniem czasu na ich przechodzenie. A to jeszcze nie koniec wakacyjnych premier!

Jak już wcześniej pisałem, w sierpniu nakładem City Interactive trafi do Polski „The Whispered World”, w tym samym czasie w sklepach pojawi się gra przygodowo-logiczna „Braid”. Jej światowa premiera miała miejsce ponad rok temu i przez ten czas ta niskobudżetowa produkcja niezależna zdobyła liczne nagrody oraz wysokie noty recenzentów (średnia na metacritic.com dla wersji PC to 90%). Gdy tylko dostanę swój egzemplarz i znajdę chwilę by pograć – więc pewnie nieprędko… – na pewno napiszę o „Braid” więcej.

Najlepszą informacją ostatnich dni jest jednak to, że po tym jak z gry zrezygnował nieistniejący już TopWare, nowego wydawcę nareszcie znalazło „Runaway 3: A Twist of Fate” – premiera już w sierpniu w nieco wysokiej cenie 99,90 zł. I tutaj duże zaskoczenie, bo wydawcą gry będzie polski oddział Ubisoftu, który został dystrybutorem  Focus Interactive (światowy wydawca „Runaway 3”). To ciekawa sytuacja, bo po lokalnej filii francuskiego koncernu raczej spodziewalibyśmy się wyłącznie rozprowadzania produkcji firmy-matki. Krążą natomiast słuchy, że grą poważnie interesowało się także inne wydawnictwo – raczkujące FonoGame. Tym razem się nie udało, ale zainteresowanie takim tytułem dobrze wróży odnośnie ich przyszłego planu wydawniczego.

Nie pamiętam okresu tak obfitego w polskie premiery przygodówek. Mało tego, większość tych gier to naprawdę świetne produkcje i pozycje obowiązkowe dla każdego fana gatunku. Nic tylko grać, grać i świetnie się bawić.

PS. Przy całym tym zatrzęsieniu nowych przygodówek warto zwrócić uwagę także na dostępną wyłącznie w dystrybucji elektronicznej grę „Puzzle Agent” – produkcję wyjątkową zarówno pod względem oprawy jak i samej rozgrywki złożonej z całego mnóstwa łamigłówek do rozwiązania. Grę można kupić za pośrednictwem jej strony internetowej. Gorąco polecam!

Zwykły wpis